Egykor innen a város legszebb panorámája tárult a megpihenő kiránduló elé, most elhanyagoltan áll és szemétdomb lett belőle. A köztiszteletben álló Hamerli család kesztyű- és vasgépgyárosokat és politikusokat is adott Pécsnek. 

„Hamerli József városunk közismert polgára, ki saját költségén Hoffmann László műépítész tervei szerint a Miléva-úton a „Sári-pihenőt” építtette, s ezzel ismét szaporodott azon maradandó emlékeknek a száma, melyek fennen hirdetik, hogy a pécsiek igenis szeretik az ő Mecseküket. A Miléva-úton épített nagyszabású Sári-pihenő is elkészült és átadták a használatnak. A díszes pihenőt Hamerli József készíttette és ajándékozta a Mecsek egyesületnek. Kérik a látogatókat, hogy kíméljék a szép alkotást, mely a Mecsek egyik dísze, ahonnét Pécs város pompás látképe tárul a Mecsek vándora elé” – írta 1928-ben a Dunántúl című napilap.

Hamerli József a feleségéről nevezte el a pihenőt.

„Hoffmann Sarolta a családnak dísze, fénye. A társadalomnak példás nagyasszonya. Nemes lelki tulajdonságai a keresztény valláserkölcsi életfelfogásban gyökereztek és az Isten-hit, az emberszeretet legszebb virágait termették” – így emlékeztek meg az újságok az asszonyról, amikor 1934-ben visszaadta lelkét a teremtőnek.

A Hamerli Józsefnéről elnevezett Sári-pihenő 97 év után siralmas állapotba került, gazdátlanul, szemetes állapotban áll az egykori Fenyves szálló mögötti erdőben.