A két világháború között Drávaszabolcs volt legkedveltebb és a legolcsóbb fürdőzési lehetőség a nyári hőségben. Annyian akartak a Drávában fürdőzni, hogy a MÁV különvonatot indított Pécsről a Dráváig, 12 vagonban 500-an utaztak!
Pécsről Drávaszabolcsig Harkányon keresztül 1912 és 1959 között járt vonat. 1932-ben a kirándulóvonat a drávaszabolcsi hídon állt meg, s onnét kétpercnyi gyaloglást jelentett a strandfürdő megközelítése. A korabeli beszámolók szerint a pécsiek nagyon szerettek itt fürdőzni. A ma kihalt folyóparton akkoriban nyüzsgő élet volt, a vendéglőben a nyári hétvégéken egész nap élő zene szólt.
„A fojtogató kánikulai hőség elől menekülő pécsi közönség számára minden nyáron ismételten visszatérő gond az, hol is strandoljon? A Balaton mai gazdasági viszonyaink közepette szinte megközelíthetetlen távolságban van. Pécs közönségének természetszerűleg a 36 kilométernyire lévő, idilli fekvésű Drávaszabolcs felé kell gravitálnia, amely úgy vasúton, mint bármely motoros járművön a legkönnyebben megközelíthető. Vasárnaponként egész motoros és autópark bizonyítja, hogy Pécsnek mind kedveltebb kirándulóhelye Drávaszabolcs, amelynek környéke a Dráva egész szakaszán a legkellemesebb strandolási, sőt, nyaralási lehetőséget biztosítja. A drávaparti vendéglő újszállójában négy pengő a napi panzió, Ez az ár bizonnyal egyedülálló a magyar fürdők árai között. A környék a Dráva legszebb vidéke, teljesen pormentes, erdője miatt észak felől a széltől is teljesen védett. A Dráva vize itt majdnem mindig alacsony állású, forgóktól mentes, tehát a fürdésteljesen veszélytelen. Strandján felnőtt és gyermek egyképpen megtalálja szórakozását” – írta a Dunántúl folyóirat 1932 nyarán.
A kirándulóvonat hétvégente járt, a jegyek sokszor napokkal előbb elfogytak. A MÁV először 1931 augusztusában indított fürdővonatot, amelyre hétvégén is rendszeresítették az addig csak hétközben járó III. osztályú fapados vagonokat, hogy a szegényebek is le tudjanak utazni a Drávához. A drávaszabolcsi strandfürdő árai olcsóbbak voltak mit a legolcsóbb pécsi éttermek, ezért még a szegényebbek is megengedhettek maguknak egy ilyen kirándulást. Akiknek nem volt pénzük a vandéglőre, azok az otthontól hozott élelmet is elfogyaszthatták a vendéglő kerthelyiségében.
„A drávaszabolcsi strandon most ideális vízállás mellett közel egykilométeres szakaszon teljesen veszélytelen a fürdés, a strand új bérlője a közönség teljes kényelméről gondoskodik. A füzeserdőn keresztül pompás homokos út vezet a strandhoz, ahol hatalmas, szabadban álló konyhák, vendéglő, asztalok, heverők és nagyszerű parti homok állának a kirándulók rendelkezésére. A halászlé a strandvendéglő óriási nyitott konyháján készül a kirándulás napján fogott friss halakból. A Dráva partvidékének ez a része bővelkedik romantikus természeti szépségekben s aki itt tölt el egy napot, csak a legkellemesebb emlékeket viheti magával.”