Az első mű Beethoven Házavatás-nyitánya lesz, mellyel az első Kodály Központban lévő hangversenyt idézik. Ezt követően ugyancsak Beethoven műve csendül fel, az V. Esz-dúr zongoraversenye Ránki Dezső kétszeres Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész előadásában, amely szintén épp 10 éve hangzott el az első nyilvános hangversenyen.
Zárásként Robert Schumann: II. (C-dúr) szimfóniáját hallhatjuk, amelyet a szerző gyógyírként komponált első, súlyosabb depressziós korszakából való kilábalásként és amely szimfónia az élni akarás jelképévé vált.
Az est dirigense Bogányi Tibor vezető karmester. Az élő közvetítés pénteken este fél 8-kor kezdődik.
Kiemelt képünk forrása: pfz.hu.


















