Címlap Rövidhírek Vigyázat! Csa...

Vigyázat! Csalók!

A csalók a bank egyik vezető tisztségviselője, Bucsek Gábor Csaba ügyvezető igazgató nevében hívják fel az ügyfeleket. Elmondják nekik, hogy számlájukat feltörték vagy arról nagy összegű vásárlást kezdeményeztek. Azt kérik: az ügyfél telepítsen egy programot az online bankolásra használt készülékére – ez az alkalmazás legtöbbször az anydesk, ami lehetővé teszi, hogy távolról elérjék az ügyfelek készülékeit.

A csalásban bárki érintett lehet, a telefonálók ugyanis nem tudják, ki hol vezeti számláját.

Az OTP Bank hangsúlyozza: telefonon soha nem kérnek az ügyfelektől bankkártya adatokat és az online bankoláshoz szükséges adatokat sem. Aki ilyen hívást kap, szakítsa meg a beszélgetést és értesítse bankját. Az ügyben az OTP feljelentést tett.

Kiemelt képünk illusztráció.