Az immár hagyományos rendezvény, a Pécsi Labdarúgás Napja ezúttal nem a megszokott mederben zajlott, nem elsősorban a múltba visszatekintésről, az emlékek felidézéséről szólt, hanem arról, hogy ehhez kapcsolódva ünnepélyesen is átadták az Idősebb Dárdai Pál Utánpótlás Edzőközpontot.
Minden egyes ilyen alkalommal nagyon jó látni, hogy a régmúlt nagyjai, a korábbi kiváló pécsi focisták, edzők mennyire örülnek annak, hogy újra láthatják egymást. Sorra érkeztek a vendégek az immár hagyományos rendezvényre, a Pécsi Labdarúgás Napjára, amelynek ezúttal a kovácstelepi bázis, az Idősebb Dárdai Pál Utánpótlás Edzőközpont adott otthont.
„Sikerült méltó névadót találni ehhez az egyedülálló sportközponthoz, amelyben közel háromszáz gyerek sportolhat immár modern körülmények között” – fogalmazott az eseményt megnyitó beszédében dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár.
Dr. Hoppál Péter országgyűlési képviselő ünnepnapnak és mérföldkőnek nevezte a létesítmény átadását – kétségtelenül igaz volt, hiszen ilyen léptékű sportfejlesztés nem mindennap valósul meg Pécsett. Hozzátette, az Idősebb Dárdai Pál Utánpótlás Edzőközpont megszületése olyan széleskörű összefogás eredménye, ami a mai világban elég ritka.
Az ünnepélyes átadón részt vett Péterffy Attila polgármester is, aki köszöntője elején hangsúlyozta, hogy a város vezetésének nem volt tevékeny része abban, hogy ez a sportközpont megépült. „Minden szereplőnek megköszönjük azt, hogy ez a fejlesztés megvalósulhatott” – jelentette ki.
A rendezvény házigazdája ezúttal is Belénessy Csaba, a Pécsi Labdarúgás Nagyjaiért Alapítvány kuratóriumi elnöke volt, aki a tőle megszokott közvetlen, élvezetes stílusban, személyes élményeket felelevenítve beszélt a korábbi pécsi klasszisokról – természetesen elsősorban a névadóról, idősebb Dárdai Pálról.
A rendezvény hivatalos része egy pódiumbeszélgetéssel zárult, amelyen ifjabb Dárdai Pál volt Belénessy Csaba „vendége”. A korábbi (nagyon sikeres) szövetségi kapitány, a Hertha Berlin volt vezetőedzője elárulta, hogy miért nem drukkolhatunk neki manapság egyetlen csapat kispadján sem.
A beszélgetés végén Dárdai Pál a családnak szóló életműdíjat vehetett át, amit a tőle megszokott őszinteséggel és humorral nyugtázott, mondván, ezt elsősorban a felesége, Mónika érdemli meg, nem ő, mert kőkemény munkát végzett otthon a három gyerekükkel, s megteremtette azt a hátteret, amely elengedhetetlen volt a sikerekhez.
A most ünnepélyes keretek között átadott létesítmény közel hárommilliárd forintból valósult meg. Jelenleg két füves és egy műfüves nagypályát használhatnak kint a labdarúgók, a második ütemben mindezt újabb három pályával egészítenék ki. A szakmai munkát nagyban segíti a műfüves csarnoképület.
(Fotó: PMFC)