Címlap Természet 45 éves hatal...

Az elkorhadt hársfát pénteken délelőtt vágták ki, 45 éve állt ott. 

A Ferencesek utcája és a Váradi Antal utca sarkán álló, súlyosan elkorhadt hársfát vágtak ki a városüzemeltetési társaság munkatársai. A Biokom szakemberei által tartott átvizsgálások során megállapították, hogy a fa szerkezete jelentősen meggyengült, dőlése pedig közvetlen balesetveszélyt jelentett a gyalogosan közlekedőkre, valamint a környező épületekre. A 45 éves hársfát péntek délelőtt vágták ki.

Az utcáról készült 1981-ben készült fotón jól látszik, hogy a fát feltételezhetően egy évvel korábban ültethették, a csemete mellett még egy támasztó karó van.

Fotó: Forteps/Mezey András