Nyár végén számoltunk be arról, hogy megújulnak a Sétatér jellegzetes fehér virágú vadgesztenyefái.
A projekt célja, hogy az elöregedett és a műszeres vizsgálatok által is igazoltan elszáradó fákat fokozatosan egészséges egyedekkel pótolják, miközben megőrizzék a tér hagyományos arculatát. Az új ültetések is vadgesztenyék lesznek, így a tér jellegzetes hangulata továbbra is megmarad.

A Sétatéren már láthatók a kialakított favermek, ahova a Biokom szakemberei a 3–4 méter magas, előnevelt példányokat ültetik majd. Összesen 19 fát telepítenek a Sétatéren és a Szent István téren, ezzel biztosítva, hogy a terek gyorsan visszanyerjék árnyas, barátságos hangulatukat, miközben a fák egészségesen nőnek majd.


















