Címlap Állatvilág Egyre több pé...

A városüzemeltetési társaság egyre több bejelentést kap arról, hogy városszerte rongálások történnek a pécsi kutyafuttatók területén. Legutóbb a Megyeri téri kutyafuttató kerítéshálóját bontották meg ismeretlenek elkövetők. Ez nemcsak a létesítmény állapotát rontja, hanem veszélyt is jelenthet a kutyákra és gazdáikra.

A Biokom arra kéri a környék lakóit és a kutyafuttatókat használó gazdikat, hogy óvják és közösen védjék ezeket a közösségi tereket. A kutyafuttatók fenntartása közös érdek, hiszen ezek a helyek biztonságos környezetet teremtenek a kutyák számára a mozgáshoz és a játékhoz.

A társaság kéri, hogy:

  • rendeltetésszerűen használják a futtatókat,
  • figyeljenek a tisztaságra és az állatok biztonságára,
  • ha rongálást vagy szabályszegést észlelnek, jelezzék a Biokomnak vagy a megfelelő hatóságoknak.