Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság földi-kémiai szúnyoggyérítést végeztet Pécsen augusztus 12-én, a napnyugta utáni időszakban. Tartaléknapok: augusztus 13-14.
A Katasztrófavédelmi Igazgatóság szakmai javaslata alapján a kezelés az alábbi településrészeket érinti:
| Hird-Vasas -Somogy |
| Belváros |
| Budai – Diós |
| Deindol |
| Donátus és POTE |
| Erzsébet telep |
| Kovácstelep |
| Magyarürög |
| Május 1. utca – Csárda u. |
| Málom Rózsadomb |
| Nagyárpád |
| Páfránytömb |
| Patacs I. |
| Patacs II. |
| Patacs -Makai házsor |
| Postavölgy |
| Régi kertváros |
| Rigóder |
| Szigeti külváros |
| Temető |
| Újhegy |
| Zsebe domb Kodó dűlő |
Arra kérik az érintett területeken élőket, hogy a kivitelezés megkönnyítése érdekében ne parkoljanak gépjárműveikkel az útpadkára, valamint hagyják szabadon a közlekedési űrszelvényeket. A permetezés éjszaka, rossz látási viszonyok között történik, és a padkán parkoló gépjárművek akadályozhatják a munkavégzést, valamint balesetveszélyt is jelenthetnek.



















