Címlap Állatvilág Ingyen osztan...

Szúnyoglárva-irtó ampullákat osztanak térítésmentesen a lakosság számára a pécsi önkormányzat, a Biokom és a Szentágothai János Kutatóközpont szakembereinek összefogásában.

Egy család legfeljebb 5 ampullát vehet át lakcímkártya bemutatása mellett, ez a szúnyogszezon hátralévő időszakára minden bizonnyal elegendő. A készlet nem korlátlan, az akció a készlet erejéig tart.

A MOSQUITOREX lárvairtó használata fontos része annak a biológiai szemléletű szúnyoggyérítési programnak, amelyet Pécsen alkalmaznak. A védekezés célja, hogy a szúnyogok szaporodását már a lárvastádiumban csökkentsük, még azelőtt, hogy a kifejlett, csípőszúnyogok megjelennének.

A szúnyogok jelentős része a lakókörnyezetünkben található kisebb állóvizekben fejlődik, például virágalátétekben, víznyelőkben, használaton kívüli edényekben, esővízgyűjtőkben vagy egyéb pangó vizekben.

A MOSQUITOREX a vízfelszínen vékony filmréteget képez, amely megakadályozza, hogy a szúnyoglárvák levegőhöz jussanak, emellett a nőstény szúnyogok sem tudnak újabb tojásokat rakni a kezelt vízfelületre. Ennek köszönhetően a szúnyogok száma már a fejlődésük korai szakaszában csökkenthető.

Az átvételre augusztus 27-én, csütörtökön 17 és 18 óra között van lehetőség a Szentágothai János Kutatóközpontban.