Címlap Baleset Lángra kaptak...

Lángra kaptak a hőerőmű melletti szalmabálák

A Pécs Aktuál olvasói jelezték, hogy a város több pontján füst szagot éreztek, ennek egyik oka lehet az is, hogy egy napja több szalmabála ég Pécs határában.

Sárkány Sándortól, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy öngyulladás okozta a tüzet, ami több szalmabála tárolása esetén természetes jelenség.

A Pécsi Hőerőmű nincs veszélyben!

A tűzoltók körülhatárolták a tüzet és folyamatosan őrzik, hogy az ne terjedjen tovább. Nem tudnak velük mit csinálni, meg kell várniuk, amíg leégnek a bálák.