A belső villamosenergia-hálózat meghibásodása miatt ma délelőtt átmenetileg leállt az energiatermelés a pécsi erőműben.
A kazánok és generátorok egyaránt leálltak
Ennek következtében rövid időre a távhőszolgáltatás is szünetelt Pécs városában.
Az üzemzavar 10:21-kor lépett fel,
amelynek következtében az erőműben működő kazánok és generátorok egyaránt leálltak.
A pécsi erőmű szakemberei a meghibásodás forrásának azonosítását követően haladéktalanul nekiálltak az üzemzavar elhárításának. Az azonnali beavatkozásnak köszönhetően
az erőmű egyik blokkja 12:13-kor újra működésbe állt,
azonban ez az egység a távhőigény 50 százalékát tudja ellátni, így
a délutáni órákban átmenetileg csökkentett teljesítménnyel folyik a városban a távhőszolgáltatás.
Estére helyreállhat a rend
A hibaelhárítási munkálatok befejezését követően – beleszámítva a rendszer felmelegedésének időigényét is – a távhőszolgáltatás várhatóan az esti órákra fog teljesen helyreállni.
A lakosság türelmét kérik
– Addig is a pécsi erőmű nevében a lakosság türelmét és megértését kérjük, szakembereink mindent megtesznek annak érdekében, hogy az összes pécsi távhő-felhasználó részére minél rövidebb időn belül újra teljes körűen biztosítani tudjuk a szolgáltatást, és minimalizáljuk az esetleges szolgáltatáskiesést – nyilatkozta Rudolf Péter a Pannon Hőerőmű Zrt. vezérigazgatója.
A Pannon Hőerőmű Zrt.-ről
A pécsi erőművet 1959-ben adták át. A mecseki szénre alapozott villamosenergia-termelést a 60-as évek közepétől kiegészítette a baranyai megyeszékhely egyre terebélyesedő távfűtési hálózatának hőenergiával történő ellátása. Az erőmű 2004-ben – több éves előkészítést követően – tért át részben földgáz-, részben fásszárú biomassza tüzelőanyag-felhasználásra. A biomassza-alapú energiatermelés kedvező üzemeltetési tapasztalataira alapozva nem sokkal később megkezdődött a második, bálázott lágyszárú biomassza-tüzelésű erőművi blokk előkészítése, amelyet végül – az időközben francia szakmai befektető, a Veolia Energia
Magyarország Zrt. többségi tulajdonába kerülő erőmű anyavállalatának finanszírozásával – 2013-ban helyeztek üzembe. 2013 óta Pécs energiatermelését így a két biomassza-tüzelésű blokk látja el, így biztosítva a város 31 500 lakásának és további 480 közintézményének távfűtéshez szükséges hőenergiát – teljes egészében megújuló tüzelőanyagot felhasználva.