"Magyar Péter a tőzsdezárás előtti órákban minden birtokában lévő részvényt eladott, majd több tízmillió forint értékben vásárolt olyan 'Mészáros Lőrinc' részvényeket, melyekről csak tőzsdezárás után derült ki hivatalosan, hogy az értéke jelentősen megnő" - állítja az Index egy informátorra hivatkozva. A Tisza Párt vezetője jelentős bevételre tehetett szert ezzel a művelettel, de ez felveti a "bennfentes kereskedés" tiltott lehetőségét is. Magyar ugyanis - az egyelőre hivatalos forrásból nem megerősített - részvénymanőver idején a Magyar Bankholding Zrt., tehát Mészáros Lőrinc bankjának a felügyelőbizottsági tagja volt. Magyar Péter szerint "az Index ma a kommunista Szabad Nép című újság színvonalára süllyedt."
Az Index emlékeztet, hogy novemberben kezdődött az a nagy hangfelvétel-sorozat, amelyeken Magyar Péter hallható különböző személyek társaságában és változó témákkal kapcsolatban. Az egyik ilyen felvételen Vogel Evelin, Magyar Péter korábbi párja arról beszél röviden, hogy a Tisza Párt vezetője 90 millió forintnyi részvénnyel rendelkezik, amit olyan tőzsdei információk segítségével keresett, amelyekről „nem kellett volna tudnia”.
Sajtóinformációk szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) érdeklődését is felkeltette a hangfelvétel, ezért bennfentes kereskedelem ügyében kezdett vizsgálódni.
A részvényvásárlásokkal kapcsolatban Magyar Péter kérdéseket kapott a Partizánban adott minapi interjújában, ahol igen kínos jeleneteket produkálva válaszolt, de most a szerkesztőség birtokába is részletes információk jutottak el – állította a lap cikkében.
Az ügylet, amiben többekkel szemben nyomoznak
Eszerint még 2023. július 21-én, pénteken este, tőzsdezárás után Mészáros Lőrinc cége, az Opus Global Nyrt. részvény-visszavásárlási akciót jelentett be, ami jelentősen növelte a papírok árfolyamát. Ugyanezen a napon, délután 3 órakor, tehát a tőzsdezárás és az akció bejelentése előtt Magyar Péter az összes egyéb részvényét eladta, és több tízmillió forint értékben vásárolt Opus („Mészáros Lőrinc”) részvényeket. A rá következő hétfőn,
TŐZSDENYITÁS UTÁN EMELT ÁRFOLYAMON ELADTA EZEKET A RÉSZVÉNYEKET, AMIVEL JELENTŐS, TÖBB MILLIÓ FORINTOS HASZONRA TETT SZERT
– állította cikkében az Index.
A lap forrása kihangsúlyozta a cikk szerint, hogy ebben az időben Magyar Péter a Magyar Bankholding Zrt., tehát Mészáros Lőrinc bankjának a felügyelőbizottsági tagja volt, vagyis arra utalva ezzel, hogy lehetett belső információja Magyarnak ekkoriban.
„A Magyar Nemzeti Bank az Opus-részvények kapcsán azonban több személlyel, így Magyar Péterrel kapcsolatban is bennfentes kereskedelem gyanúja miatt vizsgálatot folytat. Az ügyben erre a hétre Vogel Evelint is tanúként beidézték” – írta a forrás, aki szerint két kérdés is felvetődik az ügyben.
- Honnan tudta Magyar Péter, hogy Opus-részvényeket kell vásárolni péntek délután, mert azokat hétfőn drágábban el lehet adni?
- Mészáros Lőrinc bankjának felügyelőbizottsági tagjaként értesülhetett-e arról Magyar Péter, hogy tőzsdezárás után a Mészáros Lőrinc többségi tulajdonában álló Opus-részvény visszavásárlási programot jelent be, amely hatással lesz hétfőtől az árfolyamra?
Perrel fenyegetőzik és Orbán-janicsározik Magyar Péter
Miután ismét napirendre került a nyilvánosságban a bennfentes kereskedelem gyanúja a Tisza Párt vezetőjénél, Magyar Péter a Facebook-oldalán tagadta a vádakat, kijelentve, hogy rágalmazás miatt feljelent mindenkit, aki akár csak sejteti vele kapcsolatban a bűncselekmény elkövetését.
Akkor, hogy a propagandistáknak és a valódi újságíróknak is világos legyen: soha nem követtem el tőzsdei bennfentes kereskedést. Aki ennek az ellenkezőjét állítja vagy sejteti, annak rágalmazás miatt a törvény előtt kell felelnie
– kezdte a bejegyzését Magyar Péter, aki elárulta, hogy az első részvényeit 2008-ban vásárolta, de azóta számos értékpapír volt a birtokában hol kevesebb, hol hosszabb ideig, amelyekből „sosem voltak kiemelkedő eredményei”.
Emlékei szerint az elmúlt három évben „jellemzően virtuális veszteségei voltak a részvényein”, ami szerinte „nem kifejezetten a bennfentes kereskedésre jellemző”.
„Ha a sajtó munkatársai valódi bennfentes kereskedelemre kíváncsiak, akkor javaslom, hogy a Karmelita Palota és az Orbán-janicsárok, vagy éppen a propagandisták környezetében vizsgálódjanak” – írta Magyar Péter, aki reményét fejezte ki, hogy 2025-ben sikeresebb évet zár a tőzsdén.
Bennfentes kereskedelem
Olyan pénzügyi eszközökkel folytatott ügylet, amelyet egy személy saját vagy harmadik fél számára előnyszerzés céljából bennfentes információ felhasználásával folytat. A bennfentes információ olyan pontos információ, amely nem nyilvános, és pénzügyi eszközök egy vagy több kibocsátójával kapcsolatos, nyilvánosságra hozatala pedig valószínűleg jelentős hatást gyakorolna az árakra.
Magyar Péter szerint „Orbán Viktor legfontosabb propaganda oldala, az Index, ma a kommunista Szabad Nép című újság színvonalára süllyedt.”
„A Szabad Nép a legvéresebb diktaturában valutaüzérkedéssel vádolta Mindszenty Józsefet, Magyarország hercegprímását, míg az Index című propaganda oldal, hazugságokat terjesztve ma a legnépszerűbb magyar párt elnökeként engem vádol bennfentes kereskedelemmel, tehát bűncselekménnyel. Teszi ezt anélkül, hogy a cikk megjelenése előtt megkérdezett volna.
Az Index című aljas, hazug propaganda lap állításaiból egy szó sem igaz. A cikkben idézett napon nem vettem és nem is adtam el részvényt. Ellentétben a Fidesz számos politikusával és a kitartott propagandistáikkal, én soha nem követtem el tőzsdei bűncselekményt.
Az Index ellen és a cikket azonnal terjesztő többi propaganda lap ellen sajtó-helyreigazítási pert indítok és büntető feljelentést teszek” – közölte Magyar a közösségi oldalán.
Teljes posztja itt érhető el:
Magyar Péter a HVG-nek azt mondta az üggyel kapcsolatban, hogy a banki kimutatásai bizonyítják, hogy nem vásárolt aznap Opus-részvényeket, hanem csak július 25-én, több nappal a bejelentés után. Azt is hozzátette a lapnak, hogy a részvények egy részét viszonylag hamar eladta.
(Borítóképünkön: Gordon Gekko (Michael Douglas), a Tőzsdecápák című filmből)