Címlap Balhé Zebrajelmezes...

Zebrajelmezes nőt vert egy PET-palackkal a Pécs Pride-on: vádat emelnek ellene

A Pécsi Járási Ügyészség vádat emel a Pécs Pride-on a Zebrára támadó férfi ellen, közösség tagja elleni erőszak miatt – közölte a Magyar Helsinki Bizottság.

A férfi egy üres, műanyag PTE-palackkal suhintott a táncoló nőre – az esetről videó is készült (lentebb látható – a szerk.).

Miután a rendőrség példásan fellépett a helyszínen, elfogta és előállította a támadót, szerencsére felismerték, hogy több ez szimpla garázdaságnál: ha a hovatartozásod, identitásod, politikai véleményed stb. miatt támadnak meg, az gyűlölet-bűncselekménynek számít

– jelezték a közleményben.

Ő volt a zebra és így emlékszik a történtekre:



A jelek szerint a Pécs Pride főszervezője ellen is vádat emelnek hamarosan.

Erről itt írtunk bővebben: