Címlap Balhé Vandál rongál...

Vandál rongált meg egy facsemetét a pécsi belvárosban

A pécsi Szent István téren található vadgesztenyefák jelentős része elöregedett, több példány az elmúlt években el is száradt. A pécsi városüzemeltetési társaság az elöregedett fákat ütemezetten, több szakaszban pótolja.

Idén tavasszal 22 új facsemetét ültettek el a téren, hogy biztosítsák a tér zöld karakterének hosszú távú fennmaradását.

Sajnálatos módon azonban az egyik fiatal facsemete vandál rongálás áldozatává vált. Az eset kapcsán a társaság rendőrségi feljelentést tett. A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az elkövetőt sikerült beazonosítani és elfogni.

A kitört fát, valamint további egyedeket az őszi faültetési szezonban pótolják.