Címlap Közélet Közösség Ismét várják ...

A Pécsi Egyházmegyei Hivatal immár negyedik alkalommal rendezi meg augusztus 20-án a töretlen népszerűségnek örvendő KOVÁSZ családi fesztivált, amelyre minden korosztályból nagy szeretettel várják az érdeklődőket.

 

A fesztivált Felföldi László pécsi megyés püspök nyitja meg 10.00 órai kezdettel a Rózsakertben. A rendezvény minden egyes programeleme, köztük gyermekkoncertek, idegenvezetési alkalmak, múzeumpedagógiai foglalkozások ingyenes látogathatók.

kiemelt gyermekprogramok között szerepel a Kolompos Együttes koncertje, a Bóbita Bábszínház vásári bábjátéka, a Boridalok Trió gyerekzenei koncertje, valamint Ringató foglalkozás.

A kísérőprogramokban idén is tárlatvezetésekkel, múzeumpedagógiai barangolásokkal, népi játékokkal, ugrálóvárakkal, habpartyval, kézműves foglalkozásokkal, íjászattal, vívással, lovaglási lehetőséggel, állatsimogatóval, gasztrokulturális élményekkel, termelői piaccal várják az érdeklődőket. A Kovász fesztivál a Szent István király ünnepéhez kapcsolódó, 18.00 órakor kezdődő szentmisével zárul a pécsi székesegyházban.