Baranya megyében az igazoltan fertőzöttek száma a járvány kezdete óta átlépte a 13.000-et, immáron 13.093 megbetegedést regisztráltak. Most újabb 64 fővel nőtt a fertőzöttek száma megyénkben.

Az aktív fertőzöttek száma 85 313 főre csökkent.
Jelenleg 3697 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 269-en vannak lélegeztetőgépen.
Eddig 247 270 fő kapott oltást, közülük 75 036 fő már a második oltását is megkapta.
Az egészségügyi dolgozók kampányszerű oltása lezárult, és az idősotthonokban, bentlakásos szociális intézményekben is már 82 ezren éltek az oltás lehetőségével. Csütörtöktől a védőoltásra regisztrált legidősebbek következnek, őket a háziorvos értesíti.
Minden háziorvosi praxisból 6 idős embert kórházi oltóponton oltanak be, ezen felül 1080 háziorvos maga is beolthat 10-10 regisztrált idős embert.



















