Címlap Baranya 1410 fővel em...

1410 fővel emelkedett a megbetegedések száma

Baranya megyében az igazoltan fertőzöttek száma a járvány kezdete óta átlépte a 12.000-et, immáron 12319 megbetegedést regisztráltak. Most újabb 99 fővel nőtt a fertőzöttek száma megyénkben.

Az aktív fertőzöttek száma 108 673 főre csökkent.

Jelenleg 4 049 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 286-an vannak lélegeztetőgépen.

Eddig 134 554 fő kapott oltást, 4 030 fő már a második oltását is megkapta. Az eddig beoltottak többsége egészségügyi dolgozó, emellett már tízezer idősotthonban lakó és dolgozó oltása is már megtörtént.

Az oltás ütemét, gyorsaságát a vakcinák érkezése határozza meg. A szerdán érkezett vakcinaszállítmány közel 36 ezer ember oltására elég, a következő szállítmány csak jövő héten érkezik.