A kötelező ellenőrzések már májusban megtörténtek, a vízvizsgálati eredmények szerint a vizek fürdésre alkalmasak. A természetes vizek közül a megyében csak ezeken a helyszíneken fürödjenek.
Sokan megmártóznak a Dombay-tóban, a Duna mohácsi szakaszán vagy a drávaszabolcsi kikötő közelében, ám ezeknek a vízminőségét nem ellenőrzik rendszeresen és nem biztosítottak a közegészségügyi feltételek sem.
Kiemelt képünk illusztráció.


















