Címlap Baranya Már a rackák ...

Már a rackák is elfoglalták téli szálláshelyüket

Tavasztól őszig a Barcsi borókásban legeltek, visszaszorítva a nemkívánatos növényfajokat a területen. A tavaszi kihajtáshoz hasonlóan visszafelé is lábon tették meg a közel 18 km-es utat, melynek végén a megszokott téli szálláshelyük várta őket.

Az idei szaporulat az előző évekhez hasonlóan jónak mondható, közel kétszáz racka fog áttelelni a drávaszentesi állattartó telepen. Tavasszal pedig itt kezdődnek meg az ellések.

Kiemelt képünk forrás: ddnp.hu