Egyszerre megdöbbentő, gyönyörű és kicsit szomorú is az a felvétel, amit Ferenc készített a napokban a Villány mellett található Szársomlyóról.
A magasból jól látszik a külszíni fejtés, ahol
1903 óta bányásznak mészkövet.
A Dél-Dunántúl legnagyobb kőbányájaként tartják számon, a 30-40 méter magas sziklafalai bizarr látványt nyújt a fotón.
De a Duna-Dráva Nemzeti Park komoly intézkedéseket hoz annak érdekében, hogy megőrizzék a táj szépségét. A 60-as években a keleti bánya bezárt, helyette létrejött a villányi nemzetközi szobrász-alkotótelep.
Erről korábban videónk is készült, amit ITT ELÉRSZ!














