Címlap Egészség A templomokba...

A templomokban is lekerül a maszk

A Pécsi Egyházmegye templomaiban, intézményeiben július 4-e, vasárnaptól nem lesz kötelező zárt térben sem a maszk viselése. Ettől a naptól nem kötelező érvényűek azok a liturgikus korlátozások sem, amelyek kizárólag a járvány miatt léptek életbe, hacsak a területileg illetékes megyéspüspök másként nem rendelkezik.

Arra is felhívták a figyelmet, hogy továbbra is felelősen és körültekintően kell eljárni, figyelembe véve az aktuális járványügyi előírásokat, különös tekintettel a fertőtlenítőszerek használatára.