Kezdeményezte a vérrögoldó kezelést a kiemelt COVID-ellátó centrumokban Prof. Dr. Kásler Miklós.
A miniszter közölte, a kezeléstől azt várják, hogy a lélegeztetett betegek halálozása csökkenjen, elkerülhető legyen a koronavírus fertőzés utáni keringési és légzési elégtelenség.
A megbetegedés okozta halálozás egyik oka a vér fokozott alvadékonysága – emlékeztetett.
Az adatok azt mutatják, hogy az érelzáródást okozó vérrögök feloldása, a fibrinolízis képessége csökken a szervezetben, és ez a folyamat játszódik le a halált vagy súlyos szövődményeket okozó tüdőembóliák nagy részében is – tette hozzá.




















