Már elkezdődött a parlagfű-szezon, a gyomnövény pollenjei Baranya megyében is magas koncentrációban vannak jelen a levegőben, ami az allergiásoknál már komoly tüneteket okoz. A Baranya Megyei Kormányhivatal arra hívja fel a földtulajdonosok, földhasználók figyelmét: továbbra is kötelességük gondoskodni a parlagfű irtásáról. Tavaly a megyében összesen 242 hatósági eljárás indult parlagfű miatt, a helyszíni ellenőrzéseket követően. A lakossági bejelentések is segítik a parlagfűvel szennyezett területek felderítését: már működik a Parlagfű Bejelentő Rendszer, ahol jelezni lehet, ha valahol parlagfüvet látunk.
Elégedetlenek a dolgozók a Hanonnál.
"Aki mennyországot akar látni, az jöjjön Pécsre!" – írták az újságok, amikor fölszentelték a...
Amennyiben a legtöbb voksot kapja egy közönségszavazáson.
Szinte egyszerre írt ma a pécsi fidesz-közeli sajtó arról, hogy "kész távozni"; mi...

















