Címlap Egészség Javult a pécs...

Javult a pécsi levegő minősége

A csütörtöki tájékoztatásuk szerint már sehol sem veszélyes vagy egészségtelen a levegőminőség a magas szállópor-tartalom miatt. Ugyanakkor továbbra is kifogásoltnak minősítették a levegőt nyolc településen, köztük van Pécs is.

Várhatóan szombattól jön a további javulás.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz. Az első kategória az elfogadható, a második a kifogásolt, a harmadik az egészségtelen, a negyedik a veszélyes minősítés.

Kiemelt képünk illusztráció.