Címlap Egészség Már a pécsi b...

Már a pécsi bölcsődékben is terjed a koronavírus!

A pécsi önkormányzat tájékoztatása szerint a Mandula bölcsőde egyik munkatársa nemrég kapta kézhez pozitív koronavírustesztjét. Az intézményben lefolytatott kontaktkutatás eredményeként a járványügyi hatóság 5 dolgozónak és két gyermekcsoport 21 gyermekének rendelt el karantént március 13-ig.

A Fészek Bölcsődében szintén az egyik dolgozóról igazolódott be, hogy elkapta a koronavírus-fertőzést. A kontaktkutatás eredményeként egy munkatárs és 9 kisgyermek került hatósági járványügyi megfigyelés alá március 12-ig.

Azoknak a kisgyermekeknek, akik nem kerültek karanténba, mindkét intézmény biztosítani tudja az ellátását. ​