Címlap Egyetem Eljárásrend s...

Eljárásrend segíti az egyetemek tanévkezdését

Hamarosan kezdődik az új tanév. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium hétfőn jelezte: eljárásrenddel segíti az egyetemeket abban, hogy felkészüljenek a szeptemberi kezdésre.

Eszerint a felsőoktatási intézmények, így a Pécsi Tudományegyetem épületeit, rendezvényeit, tanóráit is kizárólag egészséges, koronavírusos megbetegedés tüneteit nem mutató emberek látogathatják.

A kollégiumokba-költözés előtt ki kell tölteni egy kérdőívet, és testhőmérsékletet kell mérni.

A PTE azt is közölte: azok a hallgatók, akik a pandémiás helyzet miatt személyesen nem tudják megkezdeni tanulmányaikat a félév elején, online követhetik nyomon a szemináriumokat és előadásokat.