Gyorsabban és jövedelmezőbb álláshoz jutnak a PTE végzett hallgatói, mint az országos diplomás átlag – derült ki a Diplomás Pályakövető Rendszer (DPR) friss adataiból.
A Diplomás Pályakövetési Rendszer egy több éve működő, objektív felmérés, melynek vannak központi, és az adott egyetemre vonatkozó elemei. A felmérést a jelenlegi hallgatók, illetve az 1 és 5 éve végzettek körében végzik, véleményt kérnek az egyetemről, a képzések és szolgáltatások színvonaláról, a munkaerő-piaci helyzetről és elvásárokról, illetve a továbbtanulási motivációkról.
Évek óta jobban keresnek az országos átlaghoz képest a PTE-s diplomával rendelkezők, ám idén még kedvezőbb fordulatot mutatnak az adatok. Tavalyhoz képest csaknem 65 ezer forinttal nőtt a nettó havi átlagkeresete azoknak, akik a PTE-n végzettek. Az országos átlag ezzel szemben a 15 ezer forintos növekedés volt, vagyis a PTE-n végzetteknek több mint négyszer annyival nőtt a havi nettó bevételük, mint az országos átlag.
Az adatok szerint a végzettek között az országos átlagnál jóval kevesebben és jóval kevesebb ideig munkanélküliek azok, akik a PTE-n kaptak diplomát. Az arányuk az összes végzetthez képest mindössze 2,86%, vagyis jóval kevesebb, mint az országos átlag, ami 4,11%. A végzettek alig több mint 21%-a volt 3 hónapnál hosszabban munkanélküli.