Címlap Baranya Hárommilliárd...

Hárommilliárdos tőkealappal segíti az MFB Pécs és Baranya vállalkozásait

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Kedvező feltételekkel nyújt tőkefinanszírozást a pécsi és baranyai vállalkozásoknak a Magyar Fejlesztési Bank csoportjához tartozó MFB Invest Zrt. 3 milliárd forintos befektetésével létrehozandó tőkealap. 

Az MFB Invest Zrt. és Pécs alapvetően a helyi vállalkozások érdekében lép stratégiai partnerségre, ezt kedden jelentette be Bugár Csaba, az MFB Invest Zrt. vezérigazgatója és Péterffy Attila polgármester.

A városi alap Pécs hosszú távú jövőjét befolyásoló befektetéseket is támogatni tud – derül ki az önkormányzat közleményéből. Eltér a hagyományos finanszírozási formáktól, mert egyszerre képes a város vállalkozásait és térségi célok megvalósulását segíteni. Az Alap támogatási körébe nem csak pécsi, de baranyai vállalkozások is be tudnak kerülni.

A tőkealapot 3 milliárd forintos keretösszeggel alapítják, de az igények ismeretében ezt később bővítheti is az MFB Invest Zrt., amely már ebben az évben megkezdi a tőkefinanszírozás folyósítását. A tőkealap kezelését az MFB Invest Zrt. 100%-os tulajdonában álló Focus Ventures Tőkealap-kezelő Zrt. látja el, míg a város részéről a Pécsi Városfejlesztési Zrt. végzi az alappal kapcsolatos operatív feladatokat.

Veszprémben is elindult már

Hárommilliárd forint keretösszeggel indította el tavaly decemberben az akkor már ötödik vállalkozásfejlesztési tőkealapját Veszprémben az MFB Csoporthoz tartozó, kis- és középvállalkozások tőkefinanszírozásával foglalkozó MFB Invest Zrt. Az Alap a helyi kkv-k fejlesztéseihez kíván tőkejuttatást nyújtani.

A 3 milliárd forint jegyzett tőkéjű, 12 éves futamidejű tőkealap által tervezett átlagos befektetési méret 250 millió forint.

A tőkejuttatás jelenthet tőkeemelést már meglévő vállalkozásban, de lehetőséget ad közös vállalkozás alapítására, illetve részesedés vásárlására is.  Az Alap a célvállalkozásokban kizárólag kisebbségi részesedést szerez, de nem zárja ki tulajdonosi hitel nyújtását sem – közölték akkor.

A tőkealapból Magyarországon bejegyzett, elsősorban érett szakaszban lévő (nem start-up), megfelelő üzleti tervvel és múlttal, innovatív, növekedési potenciállal rendelkező, a projektet Magyarországon megvalósítani kívánó vállalkozások finanszírozhatók – erősítették meg.