Címlap Gazdaság Már el is kez...

Már el is kezdődött a Centrum parkoló körüli fejújítás!

Ahogy posztjában írja, a jelenlegi kavicsos parkoló helyére új park kerül, a Centrum áruház előtti és a Bajcsy-Zsilinszky utcai fasor környezetében szintén új zöldterületet alakítanak ki. 125 új fát fognak a szakemberek ültetni a leendő parkolóba és közvetlen környezetébe, így összesen 185 fa ad majd árnyékot a területen.

A felújítás EU-s forrásból valósul meg, melyet az előző városvezetés pályázott még meg, azonban Péterffyék jelentős módosításokat eszközöltek rajta. Ezen módosítások közé tartozik többek közt, hogy a korábbi tervekkel ellentétben nem lesz sorompós rendszer, hanem továbbra is a városi parkolási rendszerbe illesztett módon használhatják majd a parkolót az autósok. A sorompórendszeren megtakarított forrásból az eredeti tervből kimaradt közterületek térburkolását és az új zöldterületekhez kapcsolódó locsolórendszer kialakítását tudja elvégezni a kivitelező.

Továbbra is ügyelni fogunk arra, hogy a város fejlesztése során a lehető legkisebb kellemetlenséggel járjanak a felújítások. Szíves türelmüket és megértésüket kérjük a munkálatok során!

– tette hozzá a polgármester.

Képek forrása: Péterffy Attila Facebook oldala