Címlap Gazdaság Orbán reagált...

Orbán reagált arra a levélre és igényre, amit Péterffy is aláírt Pécsett

Pécs polgármestere is aláírta azt a levelet, amelyet Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere tett közzé és arról szól, hogy Brüsszel tegye lehetővé, hogy az önkormányzatok is pályázhassanak közvetlenül eu-s forrásokra. Vagyis a cél az, hogy ne csak az államon keresztül érkezhessenek támogatások.

Karácsony Gergely Vera Jourová és Katarina Barley negatív kritikáit próbálta kihasználni, amelyeket megfogalmaztak a magyar kormánnyal szemben.

Összesen kilenc ellenzéki polgármester csatlakozott a levélhez – köztük Péterffy Attila is.

Orbán Viktor a HírTV-ben reagált erre a levélre, mégpedig úgy, hogy ez eddig is lehetséges volt; vagyis az önkormányzatok eddig is pályázhattak, épp csak nem voltak ebben sikeresek. Íme ez a rövid részlet a műsorból: