Címlap Hírek Elégedetlen a...

Elégedetlen a magyar önkormányzatok három százaléka, Pécs köztük van!

Száz magyar település polgármestere állt ki közösen az önkormányzatiság értékeiért - köztük Pécs polgármestere is. Ez a hazai önkormányzatok alig 3%-a, Magyarországon ugyanis háromezernél is több település van.

A Magyar Önkormányzatok Szövetsége (így hívják az ellenzéki, kormányellenes tömörülést – a szerk.) egyik legnagyobb rendezvényén, Gödöllőn álltak ki „az önkormányzatiság megerősítése, a települések jogainak és lehetőségeinek helyreállítása mellett”, és az alábbi nyilatkozatot adták ki – értesülhetett a pécsi nagyérdemű Péterffy Attila posztjából.

A kiáltvány szövege:

„ … a helyi közösségek az igazság helyei, ahol a feladatok és megoldásaik is politikai szólamoktól függetlenek…” – Sólyom László

Városaink és falvaink lakosságának, valamint hazánk fejlődésének előmozdítása érdekében közösen állunk ki a magyar önkormányzati rendszer megerősítése mellett.

Meggyőződésünk, hogy a jól működő demokrácia és a magas színvonalú közszolgáltatások elképzelhetetlenek erős, felhatalmazott és megfelelő erőforrásokkal rendelkező helyi önkormányzatok nélkül. Hiszünk a szubszidiaritás elvében: a helyi közösségeket érintő kérdésekben a döntéseknek lehetőség szerint helyben kell megszületniük, figyelembe véve az adott települések sajátosságait és a lakosság igényeit.

Az elmúlt években az önkormányzatok mozgástere több tekintetben szűkült, a rendelkezésre álló források csökkentek, ami kihívások elé állítja a helyi feladatellátást és a közösségek hatékony működését, miközben a helyben megtermelt adó jelentős részét a kormány általunk nem ismert célokra használja fel.

A magyar önkormányzati rendszer kritikus állapotba került, azonnali összefogásra, és cselekvésre van szükség.

Ezért kezdeményezzük, hogy a parlamenti választásokat követően megalakuló kormány sürgősen kezdjen egyeztetéseket az önkormányzati szövetségekkel.

Célunk egy olyan együttműködés kialakítása, amely erősíti az önkormányzati rendszert, biztosítja a hatékony feladatellátás feltételeit és hozzájárul a helyi közösségek kiegyensúlyozott fejlődéséhez.

Hiszünk abban, hogy a partnerségre épülő, kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködés szolgálja leginkább Magyarország jövőjét és polgárainak érdekeit.”

Péterffy Attila posztja itt érhető el: