Frissen reagált a rendőrség állításaira a Pécsi Est tulajdonosa, miután a hatóság visszautasította Gellai Gergő panaszait, és kiálltak a razziát végző kollégáik mellett, illetve az okát is elárulták annak, miért mentek a pécsi szórakozóhelyre. Gellai közleményét, amelyet a Pécs Aktuálnak küldött el, változtatás nélkül mutatjuk.
Nagyra tartjuk a rendőrség munkáját, de értetlenül állunk a közlemény előtt.
A tisztelt hatóság által említett esetek nagy része, ahogy a leírtakból is egyértelműen kiderül, nem a klubban, hanem a klub előtti közterületen történt, ahol nekünk semmilyen intézkedési jogunk nincsen.
Továbbá, ha jól értjük a közleményt, a leírt esetek folyamatban lévő ügyek, melyekben semmilyen bűnössége nem bizonyosodott be a Pécsi Estnek. Ezért, ha valóban a közleményben leírtak miatt indult az intézkedés, nem világos számunkra, mi indokolta a sok kommandóst, a kutyákat és – igen, vállaljuk – a brutálisan erőteljes fellépést.
Mert annak, hogy az eljáró kommandósok intézkedése arányos és szakszerű volt-e, érdemes lenne jobban utánanéznie a tisztelt hatóságnak, megkérdezve erről magukat az eljárás alá vont vendégeket is. Sok vendéget érintettek nagyon rosszul az eljárás körülményei, tudomásunk szerint többen fordultak jogvédő szervezetekhez és panaszt fognak tenni. Valószínűleg így fogunk tenni mi magunk is.
Persze bízunk a nyílt megbeszélés erejében, ezért a mai napon időpontot kértük a pécsi rendőrkapitánytól azzal a céllal, hogy legyenek kedvesek jelezni, egészen pontosan mi az, amin változtatunk kellene a működésünkben ahhoz, hogy azt ne tartsák problémásnak. Természetesen nyitottak vagyunk javaslataikra és amennyiben szükséges, a változásra is.
Javasoljuk, hogy szakértők, a város többi zenés klubja, a rendőrség és az érintett hatóságok bevonásával dolgozzunk ki egy biztonságos szórakozóhely programot Pécsett. Mélységében és felelősen foglalkozva a dologgal, hangsúlyt fektetve a tájékoztatásra, megelőzésre, ártalomcsökkentésre és a biztonságos hazajutás kérdésére is.
Továbbá a megoldás szándékával tisztelettel javasoljuk, hogy amennyiben van rá mód, a klub előtti közterületeken és útszakaszokon tanúsítsanak hangsúlyosabb rendőri jelenlétet. Vagy akár jöjjenek be a klubba, szívesen látjuk a kollégáikat, nincs semmilyen takargatnivalónk.
Biztosak vagyunk benne, hogy a rendszeres rendőri láthatóságnak a vendégeink is jobban örülnének, mint a fekete síkmaszkban berohanó kommandósoknak, valamint az talán kevesebbe kerülne a magyar adófizetőknek is.
Végezetül: közleményeinkkel nem volt célunk megsérteni egyetlen rendőrt, vagy hatósági személyt sem. Tiszteljük és nagyra tartjuk a szolgálatukat, de azt fenntartjuk, hogy a konkrét intézkedésben nagyon sok súlyosan sérelmes dolog történt és tisztelettel kérjük őket újra, ne démonizálják a szórakozóhelyeket és az ott szórakozó fiatalokat, hanem próbálják megérteni és védendő értéket látni bennük, nem pedig ellenséget.
Gellai Gergő
Pécsi Est
Az előzményekről itt írtunk bővebben – kronológiai sorrendben:
(Borítókép forrása: Péterffy Attila, Pécs polgármesterének közösségi oldala)
















