Címlap Arc Gellai reagál...

Gellai reagált a rendőrségi videóra, amelyen a kidobók vernek valakit a Pécsi Estnél

Brutális verésről készült videót tett közzé ma a Pécsi Rendőrkapitányság, amelyen az látszik, amint a Pécsi Est egyik kidobója erősen ütlegel egy földön fekvő alakot, majd belé is rúg egyet. Erre reagált most a szórakozóhely vezetője, Gellai Gergő. A reakciót változtatás nélkül mutatjuk.



Látva a rendőrség ma délután (2026. 01. 20.) nyilvánosságra hozott videofelvételeit, kötelességünk elmondani, hogy a leghatározottabban elítéljük a felvételen látható tetteket, sajnálatunkat és együttérzésünket fejezzük ki a sértett felé és egyértelmű, hogy az eset nem maradhat következmények nélkül.

Látva ezt a felvételt és utánakérdezve az eseményeknek, arról tudjuk tájékoztatni a nyilvánosságot, hogy

a videofelvételen szereplő sértett nem az egyik vendégünk volt, hanem éppen ellenkezőleg, a klub előtt a vendégeket zaklató, agresszív személy, akitől a biztonsági szolgálat többször is megtagadta a belépést, amire ő agresszióval reagált.

Ettől függetlenül a felvételen látható tett elfogadhatatlan és semmilyen módon nem magyarázható. Természetesen azonnal közöltük a biztonsági szolgálatot végző céggel, hogy vizsgálja ki az esetet, segítse a hatóságok munkáját a felderítésben és járjon el szigorúan, hogy még hasonló eset se forduljon elő a későbbiekben.

Azt viszont továbbra sem értjük, hogy ebből hogyan következik a kommandósok fellépése? Hiszen a szombat hajnali intézkedés jól láthatóan nem a biztonsági szolgálat, hanem a klub és a szórakozó vendégek irányába történt. A vendégeket állították falhoz, velük ordítoztak, a vendégekkel és a klub személyzetével beszéltek megalázóan, nem a biztonsági őrökkel.

Érthetetlen, hogy a rendőrség miért nem tájékoztatja a közvéleményt és minket őszintén arról, hogy egy drog-razzia történt, hiszen ez teljesen egyértelmű?! Erre utalnak a kommandósok, a kutyák, melyekkel az egész klubot átvizsgálták, a vendégek zsebeinek kiürítése, minden.

Láthatóan kábítószert kerestek és nem értjük, hogy miért nem kezelik pozitív hírnek azt, hogy az átvizsgált több mint 260 vendégnél nem találtak semmilyen illegális szert, vagy dolgot, kábítószer-fogyasztás gyanújával senkit nem kellett előállítani.

Szerintünk a közvélemény felé egy nyílt és őszinte tájékoztatás, a vendégek irányába pedig egy korrekt elnézéskérés a szerencsétlen túlkapásokkal kapcsolatban elegendő lenne, hogy mindenki tovább tudjon lépni.

Mert az egészen furcsa gondolatokat ébreszt 36 évvel a rendszerváltás után, hogy a nyílt tájékoztatás helyett most hirtelen nyilvánosságra hoznak folyamatban lévő nyomozásról eseteket és hónapokkal ezelőtti videofelvételeket.

De újra leszögezzük, a felvételen látható cselekmények felháborítóak, semmilyen módon nem magyarázathatóak és borzasztóan sajnáljuk, hogy ilyen eset a mi klubunk előtt megtörténhetett!

Gellai Gergő,

Pécsi Est


A teljes poszt itt látható:



(Borítókép forrása: Kovács Zoltán/Pécsi Est)