Tavaly adták át, mi pedig idén mentünk végig azon a mecseki útvonalon, ami segíthet megelőzni a szív- és érrendszeri panaszokat! A túra végén szakemberek elemzik ki a megtett kilométerek után mért pulzusunkat, eredményeinket. Jó kezdeményezés, amit köszönünk a Budapesti Szent Ferenc Kórháznak!
Először furán hangzik, hogyan tud egy tanösvény segíteni a szív- és érrendszeri problémákkal küzdőkön, de ha van pár óránk erre, akkor megéri lejárni a kilométereket az egészségünkért. Hogy hogyan működik? Mutatjuk!
Egyszerűen végig kell sétálni a kardiótanösvényen!
A Budapesti Szent Ferenc Kórház által létrehozott pécsi túraútvonal három különböző távon „méri fel” azok egészségi állapotát, akik végigsétálnak rajta. Az útvonal nemcsak az érrendszeri, hanem a cukorbetegséggel élők számára is ajánlott. A különböző hosszúságú és nehézségi fokú útvonalak alatt bizonyos időközönként mérnünk kell a pulzusunkat, majd kitölteni egy adatlapot. Ezt a túralapot a túra végén kitöltve a kiindulóponton (Pécsi Állatkert) található gyűjtőládába kell helyezni.
A túra után orvos értékeli az adatokat, méghozzá INGYEN!
Az útvonalakat szakmai alapon tervezték, melyeken információs táblák is segítik a sétálót. Azt is meghatározzák, hogy melyik irányba kell elindulnunk. A lényege, hogy először nyugalmi, majd a megállóknál terheléses pulzus után kialakuljon egy kép: kinek hogyan változik kisebb-nagyobb emelkedők hatására a pulzusa. Ezáltal megtudható és kiszűrhető az esetleges szív- és érrendszeri kockázat. A mért pulzusadatokat egészségügyi szakemberek értékelik ki, és a túralapon megadott e-mail címre visszajelzést küldenek.
Segítenek meghatározni a tréningzónát!
A tréningzóna a túrázó aktuális életkorának megfelelő normál pulzus-tartomány. Az edzettségi szintünket is mutatja, ha ettől eltérő adatot kapunk.
ITT VANNAK AZ ÚTVONALAK:
A programról bővebben a www.mecsekerdo.hu/kardiotanosveny oldalon tájékozódhatsz!