A Rózsakert angolparkként fog üzemelni, ahol rengeteg rózsát és más növényeket ültettek el. A kert északi részén egy árnyékolóval fedett színpad is készült.

Az építkezés évekig húzódott, mert előkerült egy eddig nem ismert ókeresztény sírkamra. A Cella Trichora (háromkaréjos kápolna) is bemutatásra kerül.

A korábbi Papucs borozó épületéből turisztikai egységet alakítanak ki, ahol különböző egyházmegyei kiadványok lesznek kaphatók. A pincéből egy csigalépcsőn lehet feljutni a Rózsakertbe.
A járványhelyzet és az időjárás miatt egyelőre várnak még a nyitással.
KÉPGALÉRIÁNK:
Forrásunk egyik része: Régi Pécs




















