„Tudtuk, hogy beteg voltál, de ez most mégis nagyon fáj. Isten veled, Ricsi! BRÄUTIGAM GÁBOR 1965-2026”
– írta ki a Kispál és a Borz, illetve a Kiscsillag zenekar egy időben a közösségi oldalaikra.
Bräutigam Gábor maga mesélt alkoholizmusáról – például a Magyar Hangnak.
„Miután kiitta magát a zenekarból, birkákat tartott, szórólapozott, külföldre költözött, de így sem menekülhetett szenvedélybetegsége elől. A végső összeomlás akkor következett be, amikor visszahívták a zenekarba, ám a frontember, Lovasi András 50. születésnapján tartott koncert előtt talajrészegre itta magát. Segítséget kért és a komlói Leo Amici 2002 Alapítványnál kezdte meg felépülését. Mára már hivatásos segítőként más szenvedélybetegeket támogat a felépülés útján” – írták a cikkben.
A zenész 60 éves volt.


















