Kompromisszumos megállapodás született a Tüke Busz Zrt. és a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet között - közölte a társaság.
A Tüke Busz Zrt. vezetése és a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet között kompromisszumos megállapodás született a dolgozók idei második évközi béremelésével kapcsolatban.
A megállapodás értelmében a munkavállalók 2025. július 1-től visszamenőlegesen megkapják a kért alapbér/alapórabér tekintetekében a 3,5%-os béremelést.
A vállalat saját keretein belül tesz eleget a megállapodásban foglaltaknak, és elindítja a teljesítéshez szükséges költségcsökkentő intézkedéseket.
A Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet által meghirdetett, 2025. augusztus 31. napjától tervezett határozatlan idejű sztrájk a megállapodásnak köszönhetően elmarad, így az időközben meghirdetett sztrájkmenetrend okafogyottá vált.
Szeptember 1-től életbe lép a korábban meghirdetett őszi menetrend,
ez ITT látható.

















