Az Orbán-kormány alatt – bár Lázár János „találta ki”, és egy ciklusban művelte is – Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter állt ki a sajtó elé az úgynevezett Kormányinfókon, és válaszolt azon médiumok kérdéseire, amelyek bejutottak az eseményre.
A TISZA párt – és az új kormány – teljesen más bánásmódot ígért a sajtónak, mint ami a fidesz kormány alatt volt.
A tárcáknak saját szóvivői is lesznek.
A Pécs Aktuál korábban számos – Pécset érintő – ügyekben küldött kérdéseket minisztériumoknak, államtitkároknak. Soha nem kaptunk válaszokat.













