18 évvel ezelőtt szüléshez riasztották a pécsi mentősöket. Az életmentők perceken belül helyszínre értek, majd el is indultak a kismamával a kórház felé, útközben azonban felgyorsultak az események és
végül a mentőben láthatta meg a napvilágot Levente, akinek nem mindennapi születéstörténete családi legendává vált.
Levente és szülei azóta is hálával gondolnak a pécsi mentősökre.
Idén nyáron, 18 évvel később pedig újra találkozhattak, hiszen Levente születésnapja alkalmából édesanyja nagy meglepetést eszelt ki: az ünneplésre meghívta Varga Gyula mentőtiszt és Horváth Lajos mentőgépkocsivezetőt.
Ők voltak azok, akik 18 évvel ezelőtt Leventét a világra segítették, és máig aktív kivonulói a Pécsi Mentőállomásnak.
















