Ezt a buszvezetők illetve a menetjegy-ellenőrök folyamatosan ellenőrzik, aki pedig felszólításra sem szabályosan viseli a maszkot, azt leszállíthatják a járműről.
Pécs közgyűlése szeptemberi ülésén döntött arról, október 22-től, tehát jövő csütörtöktől az az utas, aki nem a jogszabályban előírtak szerint viseli a maszkot, pótdíjat fizethet. Ennek összege 5-10 ezer forint lehet.















