Egy átfogó felújítás eredményeként szombattól ismét működik a pécsi Gyertyaszentelő Boldogasszony mögött álló harangtorony, amely a harangjátékok idején nyolc métert emelkedik, de egy meghibásodás miatt 2017 óta nem tudja ellátni feladatát.
a harangok mozgatását végző hidraulikai rendszer vezérlését és az emelkedést, a harangok mozgatását végző motorokat korszerűsítették, továbbá a torony külső képében is felfrissült.
A templom helyén már a 13. században állt egy Szent Bertalanról elnevezett katolikus templom, amelyet a török hódítók bontottak el, hogy helyére dzsámit építsenek. A török kiűzése után az épület templomként működött tovább: előbb jezsuita, majd ciszterci kezelésbe került, a 19. század végén kupoláját és tornyát átépítették. A 20. században többször átalakították, ekkor bontották le a barokk harangtornyot is, így hosszú időre harang nélkül maradt az épület. 2025-ben késő ősszel szakemberek érkeztek a toronyhoz, hogy évtizedes álomból ébresszék fel a mára elavult szerkezetet. A harangok mozgatását végző hidraulikai rendszer, a hidraulikus rendszer vezérlését biztosító elektronikai rendszer, a harangokat mozgató motorok, valamint a motorok vezérlőrendszerének teljes modernizálása valósult meg a legkorszerűbb elektrotechnikai egységek beépítésével. Ezzel együtt a torony külső képében is felfrissült. A teljes felújítás munkálatai adventre fejeződtek be. A harangtorony felújításához szükséges anyagi forrást Péterffy Attila, Pécs Megyei Jogú Város polgármestere biztosította a 2024. évi polgármesteri keretéből, a munkálatokat pedig a Pécsi Egyházmegye koordinálta és végeztette el.

















