Címlap Koronavírus Folyamatosan ...

Folyamatosan figyelik a szennyvízben a Covid-19 örökítőanyagát

A koncentráció változása 4-10 nappal előre jelzi a várható tünetes megbetegedések számának emelkedését vagy csökkenését.

A legfrissebb mérések szerint emelkedő tendenciát egyedül Szolnok esetében figyeltek meg. Az átlagosnál magasabb az örökítőanyag-koncentrációja Eger, Szolnok és Szombathely esetében, és vannak olyan városok is, ahol csökken a mért adat.

Pécsett a koronavírus-örökítőanyag jelenléte mérsékelt a szennyvízben, a tendencia pedig stagnál, vagyis nem mutat jelentős változást.

Kiemelt képünk illusztráció.