Címlap Koronavírus Már több mint...

Már több mint 70 egészségügyi dolgozó halt meg koronavírusban Magyarországon

Az elhunytak között vannak ápolók, háziorvosok, főorvosok, egy kutatóorvos és mentősök is.

Már hetvenhárom egészségügyi dolgozó életét követelte a koronavírus-fertőzés Magyarországon a Magyar Orvosi Kamara (MOK) honlapján szereplő adatok szerint.

Az elhunytak között vannak ápolók, háziorvosok, nőgyógyászok, főorvosok, egy kutatóorvos és mentősök is. A halálhírekről a sajtóból vagy saját forrásaikból értesültek.

Mély megrendüléssel búcsúzunk a Covid–19 pandémiában elhunyt kollégáinktól, akik hivatástudatukhoz méltón teljesítették esküjüket, orvosi, illetve ápolói kötelezettségeiket, elhivatottan szolgálva embertársainkat

– írják, azt is hozzátéve: ha valaki „hozzátartozóként bármely okból nem szeretné elhunyt rokona nevét általuk megjelentetve látni”, kérhetik a kamarát, hogy ne tüntessék fel a honlapon.

(Borítókép: illusztráció/Getty Images)