Az orvostanhallgatók már a járvány második hulláma idején is részt vettek a védekezésben, ők tesztelték például az óvodákban és az iskolákban dolgozókat november végén, december elején, és egy részük önkéntesként korábban is dolgozott az Országos Mentőszolgálatnál, vagy a kórházakban, klinikákon.
A legfrissebb információk szerint most ismét szükség lehet rájuk. Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke úgy látja, hogy a Covid-osztályokon már most nehezen lehet biztosítani a szükséges dolgozói létszámot, a helyzetet viszont javítani lehetne az egészségtudományi felsőoktatási hallgatók bevonásával, akik jelenleg önkéntes alapon segítenek az oltópontokon.
Kiemelt képünk illusztráció.
















