A lap úgy tudja, hogy 18 éves kor alatt nem lesz szükséges a kártya sehol, így a családok nem nagykorú gyermekeikkel közös programokon is részt vehetnek, amennyiben a szülők érvényes védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.
Nyithatnak a vendéglátóegységek belső terei?
A vendéglátósok számára is hatalmas bejelentés várható, a portál információi szerint ugyanis négymillió beoltottnál a teraszok után már a belső terek is nyithatnak, amelyekben ismét érvénybe lép a korábbi szabály, a személyzetnek kötelező lesz a maszk, a vendégeknek pedig a fogyasztás idején kívül szükséges hordaniuk azt.
Nem lesz kötelező a védettségi igazolvány?
A laphoz eljutott hírek szerint az éttermek, vendéglátóipari egységek látogatásához a kormány nem teszi kötelezővé a védettségi igazolvány meglétét, azok szabadon felkereshetővé válnak a megfelelő óvintézkedések betartása mellett.




















