Átadták csütörtökön Pécs második tűzoltólaktanyáját, amelyet a baranyai megyeszékhely két legsűrűbben lakott városrésze, Kertváros és Uránváros között, zöldmezős beruházás keretében, csaknem 1,3 milliárd forintból építettek fel.
A fejlesztés egy a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ingatlanfejlesztéseit célzó, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (Kehop) hatmilliárd forintos támogatásával zajló projekt részeként valósult meg. Ennek keretében a csütörtökön átadott laktanya megépítésén túl új épületet emelnek a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság keleti városrészben álló központi telephelyén.
A két tömbházas városrész között, a Tüzér utca és a Megyeri út csomópontjában megépült új, háromszintes, több mint 1600 négyzetméteres, négy szerállásos komplexumba a pécsi kirendeltség és a hivatásos tűzoltó-parancsnokság egy része költözött át a város keleti felén álló épületből.
A hírközpontot és technikai helyiségeket is magában foglaló új laktanyában két gépjárműfecskendő – egy erdőtüzes, egy műszaki mentőszer és egy magasból mentő – kapott helyet.
Góra Zoltán, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője az ünnepélyes átadón közölte: az új, közel nulla energiaigényű, napelemekkel borított laktanya létrehozása hozzájárul ahhoz, hogy a tűzoltók gyorsabban érhessenek ki a káresetekhez és erősödjön a sűrűn lakott városrészek biztonsága.
Magyarország egyik legmodernebb tűzoltólaktanyája jött létre a beruházással, amelynek segítségével Pécs mellett további 27 településen lehet gyorsabb és eredményesebb a katasztrófavédelmi munka, amivel 112 ezer ember biztonságát képesek erősíteni.
A Kehop-program részeként a jövőben az Engel János úton lévő korábbi laktanyát részben visszabontják és átalakítják, továbbá új épületet emelnek; a létesítmény alapozási munkálatait már elvégezték.
(Fotók: BMKI)