Címlap Közélet Brr! 15 fokba...

Brr! 15 fokban alszanak az angolok!

Az E.ON megbízásából készült kutatásból továbbá az is kiderül, hogy

nagyon kevesen szeretnek 20 foknál hűvösebb szobában aludni Magyarországon.

Számszerűen nézve a magyarok közel 21 százaléka alszik 20 fokban, míg 19 fokban csupán 6 százalék, 18 fokban mindössze 4 százalék.

A nemzetközi adatokat nézve, a csehek és a svédek is leginkább 20 fokban szeretnek aludni.

Ami pedig külön érdekes, hogy a megkérdezett magyarok 11 százaléka

25 fokos vagy annál is melegebb szobában szeret aludni.

Mellettünk a románok és a törkök is kedvelik a meleg „éghajlatot” a szobát tekintve – derül ki az E.ON felméréséből.

Ami pedig a hűvös szobát kedvelőket illeti, nemzetközi szinten a franciák, olaszok és a németek is a hidegben szeretnek aludni. Viszont a csúcstartók ilyen tekintetben az angolok. Minden ötödik angol válaszadó elmondta, hogy ők a 15- ,vagy annál még hűvösebb szobában szeretnek aludni. 

Az eredmények az „Élet Európában” című tanulmány részét képezik. Az E.ON és a KantarEMNID a reprezentatív felmérés során összesen mintegy 10 000 embert kérdezett meg Dániában, Németországban, Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Olaszországban, Romániában, Svédországban, Csehországban, Törökországban és Magyarországon.