Címlap Közélet Elhunyt az eg...

Hosszan tartó betegség után 54 éves korában elhunyt a Kozármisleny FC tulajdonosa, a HR-Rent Kft. alapítója és a Prohuman Zrt. igazgatósági tagja, Feleki Attila. 2010-ben megkapta a Baranya Megye Labdarúgásért Díj Arany fokozatát, munkája elismeréseként 2019-ben átvehette Kozármisleny Város díszpolgári címét, 2023-ban pedig a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarától megkapta Az Év Üzletembere kitüntetést.

Tudtam, hogy baj van. Nagyon sokan tudták, hiszen a sportszeretetednek, a sport iránti szenvedélyednek köszönhetően rengetegen ismertek. De szerintem mindenki úgy volt vele, hogy az Attilán nem fog a vész.

Az, amit te a sportban, elsősorban a labdarúgás, a kozármislenyi futball terén letettél az asztalra, egyedülálló. Megkerülhetetlen és utánozhatatlan voltál – hozzáteszem, soha senki nem akart megkerülni. Én biztosan nem: ha kellett egy jó beszélgetés, ha kellettek olyan őszinte szavak, gondolatok, amelyek a sportban nem mindig kerülnek elő, akkor Téged volt érdemes felhívni. Mert Te mindig kendőzetlen őszinteséggel, nyíltsággal beszéltél arról, hogy mit miért teszel, például miért és mennyi pénzt adsz a kozármislenyi labdarúgásra. A sajátodból, a cégeid nyereségéből.

Tavaly tavasszal írtam meg, hogy a 2023/2024-es szezonban a HR-Rent Kozármisleny felnőtt- és utánpótlás-szakosztályait működtető Gold-Sport Kft. esetében Feleki Attila tulajdonos saját cégeinek támogatása: 146,5 millió forint!

Elismerésem, Attila!

Nélküled nem ment volna. Nem menne.

Ugyanazt a szemléletet honosítottad meg a klubnál, mint a vállalkozásaidban: minden forint elköltését kétszer meggondolják; az ott dolgozókat, a játékosokat megbecsülik, és közösséget próbálnak építeni; ha valaki gödörben van, abba nem belerúgnak, hanem segítenek neki felállni! Ezt pedig többnyire extra teljesítménnyel, lelkesedéssel hálálják meg az emberek.

Sokat lehetett Tőled tanulni, és tudom, akik évek óta Veled dolgoztak, tanultak is.

Most jönnek elő az emlékek, amikor onnan a pálya sarkán álló klubház erkélyéről néztük a kozármislenyi meccseket. Aztán minden egyre szebb és modernebb lett – köszönhetően Neked!

Tudtam, hogy baj van. De megbeszéltük, hogy leülünk még egy jó interjúra.

Furdal a lelkiismeret.

Fent megcsináljuk.

Isten Veled, Attila, hajrá, Misleny!