Címlap Közélet Már rengeteg ...

Július elején állt üzembe a pécsi városüzemeltetési társaság új graffiti-mentesítő járata, amely azóta folyamatosan dolgozik a közterületeken. A cél egyértelmű: letisztult, kulturált városkép, ahol a közterek nem a falfirkákról, hanem a rendezettségről ismerhetők fel.

A szakemberek az elmúlt hetekben összesen 65 buszvárót tisztítottak meg a különféle graffitiktől, matricáktól és egyéb szennyeződésektől.

A buszvárókon túl több egyéb helyszínen is végeztek beavatkozást:

  • A NAV pécsi épülete előtt lévő járdaszakaszról eltüntették a nem kívánt feliratokat,
  • A Szent István téren egy információs tábla, valamint a tér déli felét szegélyező kőfal is megtisztult.
  • Jelenleg a város parkolóautomatáit tisztítják.
  • A napokban a madárürülékkel szennyezett padokat mossák le a Walleinstein utcában.

A társaság egyébként vállalja magántulajdonban lévő ingatlanok és társasházak külső felületeinek tisztítását is, előzetes egyeztetés és egyedi árajánlat készítése után.