Július elején állt üzembe a pécsi városüzemeltetési társaság új graffiti-mentesítő járata, amely azóta folyamatosan dolgozik a közterületeken. A cél egyértelmű: letisztult, kulturált városkép, ahol a közterek nem a falfirkákról, hanem a rendezettségről ismerhetők fel.
A szakemberek az elmúlt hetekben összesen 65 buszvárót tisztítottak meg a különféle graffitiktől, matricáktól és egyéb szennyeződésektől.
A buszvárókon túl több egyéb helyszínen is végeztek beavatkozást:
- A NAV pécsi épülete előtt lévő járdaszakaszról eltüntették a nem kívánt feliratokat,
- A Szent István téren egy információs tábla, valamint a tér déli felét szegélyező kőfal is megtisztult.
- Jelenleg a város parkolóautomatáit tisztítják.
- A napokban a madárürülékkel szennyezett padokat mossák le a Walleinstein utcában.
A társaság egyébként vállalja magántulajdonban lévő ingatlanok és társasházak külső felületeinek tisztítását is, előzetes egyeztetés és egyedi árajánlat készítése után.














